Kung fu Shaolin dla dzieci


Program treningowy dla dzieci obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz podstawy stylu shaolin kung fu.
Trening kształtuje cechy motoryczne takie jak: siła, szybkość, gibkość i koordynacja ruchowa. Poszczególne  zestawy  ćwiczeń opracowane  są m.in. w oparciu o gimnastykę sportową. Trening tego typu wpływa  korzystnie  na  rozwój  fizyczny  dzieci a przede wszystkim zapobiega  powstawaniu  wad postawy i otyłości. Zajęcia te mogą być również wstępnym przygotowaniem do innych dyscyplin sportowych.
Ćwiczenia  prowadzone są  często  w  formie gier i zabaw  ruchowych. Sposób prowadzenia zajęć uczy dyscypliny, systematyczności
i odpowiedzialności. Celem treningu jest również wpływ na wzmocnienie własnej osobowości i poprawę koncentracji.Kolejnym bardziej zaawansowanym  etapem  treningu,  jest poznawanie podstawowych form stylu shaolin oraz technik wprowadzających do walki sportowej.
Dla zainteresowanych istnieje możliwość uczestniczenia
w zawodach i pokazach.
Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, w niewielkich grupach, co pozwala na dokładną korektę i zapewnia bezpieczeństwo na zajęciach. Dla dzieci przeprowadzane są systematycznie egzaminy, które stanowią dodatkową motywację do ćwiczenia.